Gredzeni ar briljantiem

Briljants ir visu dārgakmeņu karalis — krāšņs un neatvairāms jebkurā formā, krāsā un lielumā. Tā kā briljanti ir mūžīgi, briljants ir visspēcīgākais mūžīgās mīlestības simbols. Gredzenu ar briljanta akmeni gandrīz katra dāma uzskata par savu sapņu saderināšanās gredzenu vai lielāko skaistumu, kas rotā viņas pirkstu.

Kā es varu noteikt savu gredzena izmēru mājas apstākļos?

Lai gan gredzena izmēru var mainīt, vislabāk ir zināt savu gredzena izmēru pirms briljanta gredzena iegādes. Gredzeni mēdz būt dažādi, un izmēru mainīšana var būt arī ļoti sarežģīts process. Piedāvajam iepazīties ar 5 vienkāršiem soļiem, kā noteikt īsto gredzena izmēru mājas apstākļos: 

1

Izlemiet, uz kura pirksta vēlaties nēsāt gredzenu  

Gredzenu ar briljantiem var izvēlēties ne tikai kā laulības vai saderināšanās gredzenu, kas paredz tā nēsāšanu uz zeltneša, bet arī citiem nolūkiem, piemēram, kā bagātīgu un ekstravaganu aksesuāru uz rādītājpirksta vai vidējā pirksta. Svarīgi veikt mērījumus tieši tam pirkstam, uz kura paredzēts vilkt gredzenu. 

lock icon
2

Izvēlieties diegu, auklu vai papīra strēmeli mērījumiem 

Izvēlēto diegu vai auklu aptiniet ap pirkstu tik cieši, lai tas nekrīt nost, bet pietiekami brīvi, lai tas varētu slīdēt pāri pirksta kaulam.

money icon
3

Atzīmējiet vietu, kur abi diega gali saskaras

Kad saskares vieta ir atzīmēta un iegūts gala nogrieznis, talkā jāņem lineāls. Nevari atrast lineālu? Mērlente arī paveiks darbiņu! 

dice icon
4

Veiciet mērījumus 

Ar lineālu izmēriet iegūto diega garumu. Rezultātam vajadzētu būt izmērāmam milimetros. 

avatar icon
5

Kovertējiet rezultātu gredzena izmērā

Izmantojot internetā pieejamos resursus (parasti, tabulas), konvertējiet iegūto rezultātu no milimetriem uz precīzu gredzena izmēru. Gatavs!  Pastāv arī citi veidi, kā noteikt gredzena izmēru, piemēram, izmantojot gredzenu mērīšanas lentes, ko var izprintēt no internetā pieejamajiem resursiem, vai arī izmantojot plastmasas gredzena mērierīces, ko var iegādāties internetveikalos.  Ja ir plānots iegādāties saderināšanās gredzenu, bet partneres gredzena izmērs nav zināms, var izpausties dažādi – piemēram, paņemt kādu sievietei jau īpašumā esošu gredzenu un izmērīt tā diametru, ko pēc tam var konvertēt gredzena izmērā. Otra metode ir uzjautāt draudzenēm vai ģimenei. Ja nav pilnīgi nekādas pārliecības, vienmēr ir labāk izvēlēties mazliet lielāku gredzenu.

vector icon
Gredzeni ar briljantiem

Dažādās kultūrās briljanti simbolizē daudzas lietas — no darbarīkiem līdz pat mūžīgām rotaslietām. Mantojums, pašas iegādāts, uzdāvināts vai uzvilkts pirkstā bildinājuma laikā, viens ir skaidrs — briljanti ir ļoti īpaši ikvienam, kam tie pieder. Briljants ir populārākā saderināšanās gredzena rota, bet tas nebūt nav vienīgais variants. Lai gan saderināšanās gredzeni ir daudz un dažādi, tomēr gredzens ar briljantu ir klasiskākais no izvēlēm, jo pastāv uzskats, ka mīļotais cilvēks ar tieši šādu gredzenu apliecina savu mīlestību otru pusīti, solot mīlēt viņu mūžīgi. Pieprasītākās alternatīvas ir zilais safīrs (simbolizē uzticību), smaragds (miera, cerības un atdzimšanas simbols) un rubīns (kaisles, mīlestības un valdzinājuma simbols).

Daudzi spriež par to, kas tiek uzskatīts par briljanta gredzenu. Tāpat kā maksimālais, tā arī minimālais briljantu skaits nav noteikts, lai to varētu uzskatīt par briljanta gredzenu. Tiklīdz briljanta gredzenā ir viens briljants, lai arī cik mazs vai liels tas būtu, tas noteikti tiek uzskatīts par briljanta gredzenu. Šajā rakstā noskaidrojiet visu par un ap briljanta gredzeniem!

Briljantu un gredzenu ar briljantiem vēsture

Dimanti ir viens no visstiprākajiem un izturīgākajiem materiāliem uz zemes, kā arī ir neticami skaisti. Dimants kļūst par briljantu tikai pēc tam, kad tas ir noslīpēts, un tam ir 57- 58 šķautnes. Citus dārgakmeņu veidus sauc par dimantiem. Papildus dzidrumam un intensīvajam lūzumam, kas padara briljantu tik estētiski vērtīgu, briljantiem šodien piemīt tūkstošiem gadu sena simbolika. Dimants gadsimtiem ilgi ir bijis bagātības, labklājības un augstas klases simbols.

Briljanta pirmā sastapšanās ar cilvēku

Dimantu nosaukums cēlies no grieķu vārda "Adamas", kas nozīmē "neuzvarams". Vieni uzskata, ka gredzens vai kāda cita rota ar briljantu dāvā valkātājam skaidrību un saprātīgumu, bet citi domā, ka briljanti sola ilgstošu romantiku un mīlestību. Vēl citi briljantus saista ar iekšējo mieru, apgalvojot, ka tie simbolizē harmoniju un skaistumu, kas pa visam noteikti mirdzuma dēļ nepaliks nepamanīts. Tiek uzskatīts, ka briljanti simbolizē arī ideālu garīgā stāvokļa formu, iedvesmojot valkātāju tiekties uz pozitīvismu un prieku. Tas taču liekas tik pašsaprotami, jo kura gan sieviete uzvelkot mirdzošo gredzenu ar briljantu jutīsies slikti. Tieši tā – neviena.

Pētnieki uzskata, ka briljanti pirmo reizi tika atklāti Indijā un tika uzskatīti par svētiem priekšmetiem, bet vēlāk, kad tos ieraudzīja vairāk cilvēku, tie kļuva par maiņas un preču tirdzniecības līdzekli. Tomēr pirmais zināmais saderināšanās gredzens ar briljantiem tika uzdāvināts 1477. gadā. Tajā bija sastopami tikai neapstrādāti briljanti M burta formā. Nebija ilgi jāgaida līdz brīdim, kad šie dārgakmeņi kļuva par modes tendenci augstākajās aprindās Eiropā.

Jau renesanses laikā turīgie itāļu tirgotāji sāka izmantot briljantus un pasūtīt gredzenus, lai dāvinātu savām līgavām kā vienu no pirmajām pirmslaulību dāvanām. Tika uzskatīts, ka spēcīgs akmens kalpo kā metafora nesalaužamai saiknei starp diviem cilvēkiem. Tā augstā vērtība izsenis kalpojusi par pamatu uzskatam, ka vairumam cilvēku briljanti ir nepieejami. Šis faktors vēl vairāk palielina briljanta popularitāti.

Dimantu veidošanās un atrašanās vieta

Dimanti sāka veidoties pirms vairāk nekā 3 miljardiem gadu Zemes garozas dzīlēs, spēcīga karstuma un spiediena apstākļos, kas izraisīja oglekļa atomu kristalizāciju. Lai tie būtu gatavi pārstrādei un lietošanai, ir nepieciešams precīzs laiks, kas ir ļoti atšķirīgs, sākot no dažām dienām līdz pat miljoniem gadu. Dimanti ir atrodami aptuveni 150 - 200 km dziļumā zem Zemes virsmas. Šeit vidējā temperatūra ir 900 - 1300 grādu pēc Celsija un spiediens 45 - 60 kilobāru (kas ir aptuveni 50 000 reižu lielāks par atmosfēras spiedienu Zemes virspusē).

Bet kā tie nonāk pie mums? Tādos karstuma un spiediena apstākļos Zemes augšējā mantijā veidojas magma, kas strauji paplašinās, izraisot vulkānu izvirdumus, izspiežot to uz Zemes virsmas un paņemot līdzi dimantus saturošus iežus.

Kāda ir briljanta gredzenu simboliskā nozīme un asociācijas?

Gredzeni ar briljantiem, jo sevišķi saderināšanās gredzeni ar briljantiem, jāizvēlās ļoti rūpīgi, pievēršot uzmanību ne vien gredzena cenai, bet arī pašam briljantam. Kā jebkuram citam akmenim, arī tam ir sava enerģija un simbolika. Apskatīsim dažas no populārākajām briljantu simboliskajām nozīmēm!

Briljants kā gaismas nesējs

Briljanti var būt mazi, bet tie tik spēcīgi atstaro gaismu, ka mirdz neatkarīgi no tā, cik tumša vai blāva ir apkārtējā telpa. Ja briljantu novieto tiešā gaismas avota priekšā, tas spīdēs spožāk nekā jebkas, ko būsiet redzējuši. Tādējādi briljanti ir skaistums tā vistiešākajā nozīmē.

Briljants un gredzens ar briljantiem kā bagātības simbols

Briljantiem ir milzīga ietekme. Briljanti bieži tiek asociēti ar bagātību, jo tie ir kļuvuši par statusa simbolu. Karaliskajām ģimenēm un aristokrātiem bieži vien ir kaklarotu, brošu, kroņu vai citu vērtīgu priekšmetu kolekcijas, kurās izmantoti briljanti. Mūsdienās, nav iespējams sastapt nevienu slavenību vai slavenu aktrisi bez kādas mirdzošas briljanta rotas, kas demonstrētu ietekmi un bagātību.

Briljants kā mīlestības solījums

Kā jau tas tika minēts, briljants mūžīgās mīlestības simbols. Ne velti sievietes sapņo tieši par briljanta saderināšanās gredzenu, savukārt vīriešiem tas ir pirmais klasiskais variants, kas nāk prātā, domājot par lielā soļa speršanu. Mūsdienās uzskata, ka saderināšanās gredzenā jābūt briljantam kā laulības un kopīgas nākotnes laimes zīmei, simbolizējot pirmos soļus pretī kāzām un jaunai dzīvei ar mīļoto cilvēku.

Gredzens ar briljantu arī vīriešiem

Lai gan gredzens ar briljantu ir uzskatāms vairāk par sieviešu gredzenu, mūsdienās pavisam noteikti tam nav dzimuma ierobežojuma Arī vīrieši valkā gredzenus ar briljantu.

Lieliski vīriešu gredzenu piemēri ir ar briljantiem rotāti laulību gredzeni, kas var būt vienādi ar sievas gredzenu, vai arī pavisam unikāli gredzeni ar briljantu. Mūsdienās daudzi pāri iegādājas vienādus gredzenu komplektus, turklāt vīriešiem tie ir nedaudz izmērā lielāki un platāki. Un mazāk mirdzoši nekā sievietei. ir gadījumi, kad arī topošie vīri valkā saderināšanās gredzenu. Arī tajos visbiežāk ir briljants vai kāds cits dārgakmens.

Kā izvēlēties ideālo briljantu gredzenu?

Kā izvēlēties ideālo briljantu gredzenu?

Briljanta izvēle tiek pielīdzināta dzīves partnera izvēlei — ir jārīkojas ļoti uzmanīgi. Tā ir taisnība, ka lielākā daļa puišu svīst, kad jāizvēlas ideāls saderināšanās gredzens ar briljantu. Tāpat klišeja par to, ka meitenes pavada ilgu laiku veikalā, skatoties uz visu, kas spīd un piestāv, arī ir daļa no patiesības. Un tomēr ideālā briljanta meklējumi var būt jautrs un patīkams process, ja izvēlaties pareizu pieeju. Lai izvēlētos ideālu gredzenu ar briljantu, sekojiet šiem pieciem soļiem, kas jūs novedīs līdz pareizā lēmuma pieņemšanai.

Izvēlieties briljanta formu

    Katrai briljanta formai ir savas izcilās iezīmes, un dažas ir gana līdzīgas, lai tās sajauktu.

    Klasiskais apaļās formas briljants gadu gaitā palicis nemainīgi iecienīts, jo šī briljanta slīpējums ar savu vienreizējo mirdzumu neatstās vienaldzīgu nevienu gredzena nēsātāju. Neviens cits briljants nespīd tā kā šis. Tai pat laikā tas ir tik bezgala vienkāršs, ka atklāj nēsātājam savu burvīgumu.

    Princeses formas briljants ir mūsdienīgāks, bet tikpat populārs. Šīs formas briljants ir lieliska izvēle saderināšanās gredzenā, jo formas nosaukums vien pasaka vairāk kā tūkstoš vārdu. Princešu formas briljants ir veidots nedaudz modernākā un mūsdienīgākā stilā. Atšķirībā no apaļās formas briljanta, šim ir asi stūri un tie ir griezti, lai maksimāli palielinātu mirdzumu. Citas populāras formas ir šādas:

    • taisnstūra formas briljants – šī elegantā un smalkā forma izceļ briljanta nozīmīgākās īpašības – krāsu, mirdzumu un dzidrumu, šiem briljantiem ir garas, izsmalcinātas līnijas,
    • marķīzes formas briljants - iegarenās formas dēļ šis briljants izskatās lielāks nekā cita veida dimanti,
    • piliena vai bumbiera formas briljants – griezums ir veidota tā, lai gaisma caur briljantu dejotu, kā arī šādas formas briljants spēj pagarināt pirkstus,
    • ovāls - līdzīgs apaļas formas briljantam, tāpēc labi atstaro gaismu. Ovāla forma sievietes pirkstus padarīs garākus un slaidākus, tāpēc šis briljants ir lieliski piemērots tiem, kas meklē unikālāku formu,
    • spilvena formas briljants – klasikas un modes apvienojums, kas rada senatnīgāku izskatu. Caur plašajām malām briljants spēj atstarot gaismu, kas ļauj tam mirdzēt,
    • sirds formas briljants - sirds simbolizē mīlestību, tāpēc sirds formas briljants ir galvenais romantikas simbols, kam piemīt spēcīga dzirkstele,
    • astoņstūra formas briljants – visretāk sastopamā briljanta forma, kas ir slīpēta tā, lai veidotu pakāpienus, kas briljantam piešķir apburošu spīdumu.

    Nosaki minimālo karātu svaru

    Kad runa ir par briljanta gredzena iegādi, karātu svars bieži tiek uzskatīts par vissvarīgāko kritērijuizvēlei, taču tas nekādā veidā neietekmē briljanta kvalitāti. Tehniski runājot, viens karāts ir vienāds ar 200 miligramiem. Ja esat iegādājies 1 karāta akmeni, tas nozīmē, ka esat iegādājies tieši 0,2 gramus smagu briljantu. Jo smagāks briljants, jo vērtīgāks tas ir. Turklāt pastāv maldīgs priekšstats, ka briljants ar lielāku karātu svaru vienmēr izskatās lielāks. Šis uzskats ir tālu no patiesības.

    Tas, ka briljants ir divreiz smagāks par citu briljantu, nenozīmē, ka pirmais izskatās divreiz lielāks par otro. Piemēram, populārākā no briljantu formām – apaļā briljanta forma – ir standarta 57 šķautņu briljants.

    Kā redzams, 1 karāta briljanta izmērs ir aptuveni 6,5 mm (pamatojoties uz pieņēmumu, ka akmens ir nogriezts ideālās proporcijās) un tas ir tikai par 1,3mm lielāks, lai gan karātu svara atšķirība ir 50% no 1 karāta akmens. Tāpat arī 2 karātu briljanta fiziskais izmērs (8,2 mm diametrs) nav divreiz lielāks nekā 1 karāta briljanta izmērs (6,5 mm diametrs). Šādas diagrammas ir noderīgas, lai sniegtu aptuvenu priekšstatu par to, cik liels akmens izskatīsies uz pirksta.

    Visbiežāk sastopamie briljanta karātu svari ir 1/2 karāta, 1 karāts un 2 karāti. Cilvēki bieži izvēlas jau šos svarus, kurus nozarē dēvē par "maģiskajiem svariem". Tā kā tie ir izplatīti, šo svaru cena parasti ir nesamērīgi augstāka nekā briljantiem, kas ir mazliet zemāki par maģisko svaru. Piemēram, 0,98 karātu briljants var būt ievērojami lētāks par 1 karāta briljantu, bet izmēra atšķirība nav redzama.

    Nosaki briljanta dzidrumu

      Visiem ir zināms, ka briljanti veidojas dabiski, kas pašsaprotami nozīme to, ka tajos bieži veidojas piemaisījumi. Lielākā daļa nepilnību ir mikroskopiskas un nav saskatāmas ar neapbruņotu aci. Dažiem briljantiem nav nekādu nepilnību, un tos dēvē par "nevainojamiem", taču tie ir ļoti reti sastopami. Būtībā trūkumus var iedalīt divās kategorijās :

      • bojājumi (ārējie trūkumi, piemēram, skrāpējumi un šķembas)
      • piemaisījumu radītās sekas (iekšējie trūkumi, piemēram, punktiņi un kristāli).

      Briljantu dzidruma līmeņi:

      • Nevainojams briljants ir tāds, kuram nav nekādu ārēju bojājumu vai piemaisījumu, un to saīsināti apzīmē ar FL vai IF.
      • VVS1 vai VVS2 dzidruma pakāpes ir augstas kvalitātes briljantiem ar ļoti, ļoti maziem piemaisījumiem, kas ir neredzami pat ar desmitkārtīgu palielināmo lupu.
      • VS1 vai VS2 dzidruma pakāpes ir ar ļoti maz piemaisījumiem, kas ir nevainojami un ir redzami tikai ar desmitkārtīgu palielināmo lupu.
      • Būtu vērts apsvērt SI1 vai SI2 dzidruma pakāpes briljantu iegādi. Tiem ir nelieli piemaisījumi, kas joprojām nav redzami ar neapbruņotu aci, bet ir viegli pamanāmi ar palielināmo lupu. Šie briljanti ir lielākajai daļai cilvēku, jo tie šķiet augstas kvalitātes, turklāt tas nebūs ļoti liels trieciens jūsu maciņam.
      • Zemākā dzidruma pakāpe tiek saīsināti apzīmēta ar I3. Tā apzīmē briljantu ar nopietniem piemaisījumiem, kas parasti ir acīm redzami neglīti bojājumi.

      Uzticams juvelieris būs godīgs attiecībā uz akmens pakāpi un atbildēs uz visiem jautājumiem par to, ko attiecīgā pakāpe nozīmē.

      Izvēlies briljanta krāsu

      Briljanta krāsa

        Dabā briljanti sastopami gandrīz visās iespējamās krāsās un toņos, ko vien varat iedomāties: pelēki, balti, dzelteni, sarkani, zaļi, rozā un brūni. Tomēr augstākās kvalitātes briljanti ir bezkrāsaini, jo bezkrāsaini akmeņi ir reti sastopami un labāk atstaro gaismu. Lielākajai daļai briljantu ir nelieli dzelteni nokrāsas toņi, kurus bieži vien nav iespējams pamanīt ar neapbruņotu aci. Tomēr skaistums ir svarīgs tikai vērotājam (vai saderinātajam), tāpēc nenoliedziet krāsainos briljantus, ja jums tie patīk.

        Kad runa ir par krāsas novērtēšanu tiek lietoti alfabēta burti no D (bezkrāsaini briljanti) līdz Z (gaiši brūni vai dzelteni briljanti):

        • D, E, F - Pilnīgi bezkrāsains briljants
        • G, H, I - Bezkrāsains briljants
        • J, K, L, M - Gandrīz bezkrāsains briljants
        • N, O, P, Q, R - Nedaudz redzams dzeltenīgs krāsas tonis briljantā
        • S, T, U, V - Gaiši dzelteni briljanti
        • W, X, Y, Z -Dzelteni briljanti

        Ja briljanta krāsas intensitāte ir spēcīgāka par Z, tad tā vietā tiek izmantota "fancy" krāsu vērtēšanas sistēma.

        Šādā veidā skatoties uz briljantu, vislabāk izvēlēties neitrālāko apgaismojumu veikalā , lai samazinātu traucējošos faktorus, ko rada iekšējās un virsmā atstarojošās šķautnes.

        Kāpēc briljanta krāsai ir nozīme?

        Gaismai plūstot caur zemāka līmeņa briljantiem, piemēram, tiem, kas ietilpst gaiši dzeltenas vai dzeltenas krāsas kategorijā, briljanta ķermeņa nokrāsa var mainīt tā mirdzuma un patieso krāsu. Tāpēc rotaslietās – kaklarotā, gredzenā, rokassprādzē vai auskaros, parasti izmanto baltus jeb bezkrāsainus briljantus, Tiem ir labākas atstarojošās īpašības salīdzinājumā ar iedzelteniem vai dzeltenas krāsas briljantiem. Protams, izņēmumi ir ārkārtīgi retās un ļoti pieprasītās rozā, sarkanā, zilā un oranžā krāsa.

        Otrs iemesls ir balstīts uz psiholoģiskiem aizspriedumiem, jo zemāka līmeņa briljants noteikti būs sliktākas kvalitātes un neglītāks. Lai spētu izrādīt savu statusu sabiedrībā un turīgumu, cilvēki ir gatavi piemaksāt par bezkrāsainu dimantu. Tas izskatās krietni kvalitatīvāks.

        Nosaki briljanta šķautnes

          Briljanta šķautņu slīpējums (griešana) ir viena no svarīgākajām īpašībām, kas raksturo briljanta skaistumu. Slīpējums nosaka briljanta formu un mirdzumu. Labi slīpēts briljants atstaro gaismu no vienas šķautnes uz otru. Pārāk dziļa vai pārāk sekla griešana izraisa priekšlaicīgu gaismas aizplūšanu no briljanta, tādējādi samazinot akmens kvalitāti. Tomēr slīpējuma kvalitāti bieži vien precīzi noteikt var tikai profesionāli briljantu pazinēji.

          Briljanta šķautnes nosaka to, kā un cik daudz briljants uztvers gaismu, to atstaros un mirdzēs. Briljantu slīpēšanas mērķis ir iegūt lielāku dabisko mirdzumu. Briljanta griezuma skala ir no sliktas līdz izcilai.

          Slīpēšanas precizitāte ir cilvēka lēmuma un dimanta slīpēšanas prasmju rezultāts. Mūsdienās ir iespējams iegūt labāku griezumu, izmantojot augstās tehnoloģijas dimantu rūpniecībā. Atšķirība starp blāvu briljanta gabalu un žilbinošu briljantu ir atkarīga no šķautņu slīpējuma (angl. cut), kas piešķir akmenim mirdzumu.

          • Ideāls šķautņu griezums (angl. ideal cut) – maksimāls pulējums, perfekta simetrija, visspožākais mirdzums.
          • Ļoti labs šķautņu griezums (angl. very good cut) – lielākā daļa gaismas tiek atbilstoši atspoguļota kā ideālam šķautņu slīpējumam.
          • Labs šķautņu griezums (angl. good cut) – gaisma tiek pareizi atspoguļota, bet mirdzums nav intensīvs.
          • Vidējs šķautņu griezums (angl. fair cut) – gaisma izplūst cauri briljantam un mirdzums ir diezgan blīvs
          • Slikts šķautņu griezums (angl. poor cut) – briljants šķiet blāvs, jo gaisma pilnībā izplūst cauri briljantam.

          Kāds ir ideālais briljanta griezums?

          Kāds ir ideālais briljanta griezums?

          Ideālais dimanta griezums, pazīstams arī kā Tolkovska griezums jeb Tolkovska briljants, kas ir definēts nu jau kā amerikāņu standarts jeb amerikāņu ideālais griezums, 1900. gados izgudroja slavenais dimantu griezējs Marsels Tolkovskis (Marcel Tolkowsky). Viņa ideālais briljanta griezums apzīmē proporcijas un leņķus, kad briljants spēj maksimāli mirdzēt un dzirkstīt.

          Saskaņā ar Tolkovska aprēķiniem, apaļš briljants jāgriež šādās proporcijās:

          • 34,5° kroņa leņķis,
          • 40,75° paviljona leņķis,
          • 59,3 % kopējais dziļums,
          • 53 % galda diametrs,
          • 16,2 % kroņa augstums
          • 43,1 % paviljona dziļums.

          Citiem un vienkāršākiem vārdiem sakot, ideālā briljanta griezums ir augstākais iespējamais standarts, kas tiek izmantots arī kā etalons visu briljantu klasificēšanai.

          Briljanta gredzena kopšana

          Briljanta gredzena kopšana

          Acīmredzami ir tas, ka briljanta gredzeni ir diezgan vērtīgi. Tāpēc, ja Jums tāds ir, Jūsu interesēs ir saglabāt to spožu un mirdzošu. Jūs nekad neaizmirstat aizslēgt mājas durvis, nomazgāt šķīvjus pēc gardi paēstām pusdienām vai parūpēties par vērtīgām mantām, arī dārgakmeņi nav izņēmums!

          Lai gan briljants ir ļoti ciets dārgakmens, to, diemžēl, var tīši vai netīši saskrāpēt ar citiem priekšmetiem vai sabojāt ar ķīmiskām vielām. Tas ietekmēs gan pašu gredzenu, gan briljanta īpašības. Lai ilgtermiņā pasargātu savas rotaslietas, tostarp arī gredzenus ar briljantiem, ikdienā ir jāpievērš uzmanība briljanta kopšanai. Gredzeni tiek nēsāti uz pirktiem, un rokas bieži nonāk saskarsmē ar lietām, kas var kaitēt briljantam. Neatkarīgi no tā, ko Jūs ikdienā darāt, Jūsu briljantiem laiku pa laikam būs nepieciešama kopšana un tīrīšana.

          Šīs darbības liksies tik pašsaprotamas un viegli izdarāmas:

          • Lai briljants saglabātos kā jauns ilgāku laiku, centieties nepieskarties pašam briljantam. Ja jums patīk, kā jūsu briljants mirdz, centieties turēt pirkstus tālāk no tā. Pieskaroties tam, briljants kļūst eļļains un paliek blāvāks.
          • Strādājot ar ķīmiskām vielām, ļoti ieteicams ir noņemt gredzenu ar briljantu. Ķīmiskās vietas var padarīt jūsu virtuves vai vannas istabas virsmas mirdzoši tīras, bet tās noteikti nepadarīs mirdzošu arī jūsu dimantu. Tīrīšanas laikā noņemiet gredzenu ar briljantu vai uzvelciet gumijas cimdus, lai pasargātu rokas un gredzenu.
          • Kā jau tika minēts, gredzenu ar briljantu var saskrāpēt ar citiem asiem priekšmetiem. Pirms darbībām, kas varētu sabojāt briljanta gredzenu, piemēram, remonta veikšana, mājas mazgāšana, treniņš sporta zālē, novelciet savu rotu.
          • Apmeklējot SPA vai baseinus, pārliecinieties, ka svarīgākās rotas, tai skaitā gredzens ar briljantu, ir novilktas un atstātas drošā vietā. Ūdenim pievienotais hlors nav īpaši labvēlīgs briljantiem. Turklāt baseinā ir viegli pazaudēt gredzenu ar briljantu, jo, kā zināms, āda ūdenī saraujas.

          Profesionāļi iesaka divas reizes gadā pārbaudīt briljanta rotaslietas pie juveliera darbnīcā. Speciālists tuvplānā novērtēs to stāvokli, pašus briljantus, gredzenus un to stiprinājumus. Bojājumus, netīrumus un skrāpējumus ir nepieciešams noteikt savlaicīgi, lai novērstu trūkumus un turpmāku bojājuma attīstību. Nemēģiniet veikt padziļinātu tīrīšanu vai juvelierizstrādājumu remontu pašu spēkiem.

          faq

          FAQ

          Iegādājoties veikalā gredzenu ar briljantu, kā es varu zināt, ka briljanti ir īsti?

          Vienmēr ir nepieciešams pārliecināties, ka veikals, kuru jūs apmeklējat, ir cienījams, ieteikts un licencēts. Noteikti ir nepieciešams ievākt informāciju ne tikai par attiecīgo veikalu, bet arī par gredzeniem ar briljantiem kā tādiem. Pirms pirkuma veikšanas, briljants ir jānovērtē un jālūdz uzrādīt sertifikātu.

          Vai arī vīrieši var izvēlēties gredzenu ar briljantiem? 

          Lai gan gredzenu ar briljantiem visbiežāk saista ar sievietēm, mūsdienās pavisam noteikti tam nav dzimuma ierobežojuma. Aizvien vairāk gredzenus ar briljantiem izvēlas arī vīrieši. Visbiežāk vīriešu gredzenos tiek iestrādāti smalki briljanti. Tas var būt, piemēram, laulības gredzens vai zīmoggredzens. 

          Vai man vajadzētu apdrošināt briljanta gredzenu?

          Briljanta gredzena apdrošināšana ir atkarīga tikai un vienīgi no pircēja un nēsātāja paradumiem, uzskatiem un drošības sajūtas. Pirms plānot apdrošināt briljanta gredzenu, iepazīstieties ar juveliera vai juvelierizstrādājumu veikala atgriešanas politiku.