Sudraba gredzeni

Sudraba gredzeni ir vieni no iecienītākajiem juvelierizstrādājumiem visā pasaulē. Iespējams, jūs jau nojaušat, kāpēc sudrabs ir pelnījis tādu atzinību. Ja tomēr nē, tad pēc šī raksta viss taps skaidrs.

Kā izvēlēties sudraba gredzenu?

Sudraba gredzeni ir ļoti populāra rotaslieta, pateicoties to pieejamībai, dizaina dažādībai un izturībai. Ja esat izlēmuši par labu sudraba gredzena iegādei, taču vēlaties atvieglot izvēli, iepazīstieties ar mūsu 5 padomiem zemāk!

1

Pārliecinieties par sudraba gredzena kvalitāti

Sudraba gredzens nav bižutērija, tādēļ arī pret tā izvēli jāattiecas nopietni. Viena no īpašībām, kas tiek sagaidīta, iegādājoties kādu cēlmetāla rotaslietu, protams, ir augsta kvalitāte. Ikvienam īsta sudraba gredzenam jābūt marķētam ar atzīmi ‘’0,925’’ vai ‘’925’’, kas nozīmē, ka tā sastāvā ietilpst 92,5% tīra sudraba. Sudraba rotas ar zemāku provi nav populāra izvēle, jo augstāks citu metālu piejaukums var rezultēties tajā, ka rota ar laiku zaudēs oriģinālo sudraba nokrāsu.

2

Izvēlieties savam stilam un dzīvesveidam piemērotu sudraba gredzenu

Kā jau noskaidrojām, sudraba rotaslietas, iespējams, ir daudzveidīgākās starp visām citu metālu veidotajām rotām. Tas nozīmē, ka jums ir lieliska iespēja pielāgot sudraba gredzenu savam unikālajam stilam un dzīvesveidam. Apdomājiet, kāds apģērbs ir jūsu garderobē, no kāda materiāla ir citas rotaslietas un vai sudraba gredzens būs paredzēts nēsāšanai ikdienā vai svētkos. Visi šie faktori ietekmēs to, kāda dizaina un stila sudraba gredzenu izvēlēties. Piemēram, ja vēlaties sudraba gredzenu ikdienas nēsāšanai, iespējams, labākā izvēle būtu vienkārša dizaina sudraba gredzens vai sudraba gredzens bez pārlieku lieliem akmeņiem, kas ikdienas gaitās un darbos varētu aizķerties, saskrāpēties vai deformēties. Ja vēlaties tādu sudraba gredzenu, kas izcels jūsu personības un stila unikalitāti, jūs atradīsiet vairākus sudraba gredzena dizainus, kas bagātināti ar krāšņiem dārgakmeņiem, neparastām formām vai tekstūrām.

3

Izlemiet, vai vēlaties veikt gravējumu sudraba gredzenā

Ja veikalos atrodamais sudraba gredzenu klāsts īsti neiet pie sirds, vienmēr pastāv iespēja to personalizēt un dizainēt pēc saviem ieskatiem. Piemēram, varat izvēlēties veikt kādu gravējumu gredzena iekšpusē vai ārpusē. Gravējums ne vienmēr nozīmē tekstu, iniciāļus vai datumu, kā tas ierasts laulības gredzenu gadījumā. Sudraba gredzenā iespējams iegravēt, piemēram, latvju rakstus, pirkstu nospiedumus, horoskopa zīmes un teju jebkādus citus simbolus, kas jums ienāk prātā vai nozīmē ko īpašu!

4

Apdomājiet, vai vēlaties sudraba gredzenu ar vai bez akmeņiem

Tā kā sudraba krāsa piestāv teju visam, sudraba gredzeniem iespējams pieskaņot jebkādu dārgakmeni vai dabīgo akmeni. Visbiežāk gredzenus ar akmeņiem izvēlas sievietes, tomēr arī vīrieši bieži vien savā zīmoggredzenā vēlas iekļaut dārgakmeni vai dārgakmeņus. Pirms izlemiet, kādu akmeni vēlaties, apdomājiet, kāds būtu vēlamais akmeņu izkārtojums gredzenā: 1) Sudraba gredzens ar vienu akcenta dārgakmeni; 2) Sudraba gredzens ar akcenta dārgakmeni un papildu akmentiņiem; 3) Sudraba gredzens ar vairākiem akmeņiem. Tālāk nepieciešams izlemt, vai vēlaties dārgakmeni vai dabīgo akmeni. Un kad akmeņu izvēle ir veikta, jāapdomā vēlamā dārgakmeņa forma.

5

Izvēlieties sudraba gredzena formu un platumu

Ja ieskatāmies tuvāk, tad katrs gredzens atšķiras ar tā dēvēto profilu. Profils mēdz būt ieapaļš, plakans, ovāls, noapaļots, iegarens vai ar asākām, vairāk slīpētām malām. Šī formas izvēle ietekmēs arī gredzena svaru, tātad arī cenu. Speciālisti iesaka izvēlēties ‘’kaut ko pa vidu’’ jeb praktiskāko variantu, kas netraucēs ikdienā. Piemēram, pārāk asas gredzena malas var mūždien ķerties apģērbā un matos, tādēļ tā nav praktiskākā izvēle. Tāpat liela nozīme sudraba gredzena platumam un biezumam, kas ietekmē gredzena ilgmūžību. Platuma izvēle atkarīga no individuālām vēlmēm un gredzena īpašībām, piemēram, dārgakmens klātesamības. Standarta izvēle ir 2mm-8mm. Tiesa, sudraba gredzeni noteikti drīkst būt biezāki un masīvāki nekā, piemēram, zelta gredzeni, jo sudrabs ir mīkstāks metāls, un gredzena izturībai nepieciešams vairāk materiāla.

Sudraba gredzeni ir fantastiski skaisti, ļoti daudzpusīgi un piemēroti kā svētkiem, tā ikdienai. Papildus tam, cenu diapazons padara tos pieejamus ikvienam. Pateicoties sudraba izsmalcinātībai, pieejamībai un daudzpusībai, juvelieri ļoti labprāt strādā ar šo dārgmetālu.

Tomēr daļa cilvēku joprojām nav pārliecināti, kas padara šo metālu tik īpašu.

Tātad, kas īsti ir sudrabs, kā to varam salīdzināt ar citiem populāriem metāliem, un kādēļ sudraba gredzeni ir lieliska izvēle — turpiniet lasīt, lai noskaidrotu to un daudzas citas sudraba priekšrocības.

Sudrabs toreiz un tagad — sudraba gredzenu un rotu vēsture

Zemes garozā atrodamais sudrabs visā pasaulē ir atzīts par vērtīgu metālu, un cilvēce to ir apbrīnojusi kopš pirmās atklāšanas. Pirmie atrastie sudraba priekšmeti tiek datēti ar 4000. gadiem pirms mūsu ēras, un tieši šis ir pirmais dārgmetāls, ko cilvēce sāka izmantot kā valūtu. Tiek lēsts, ka Senajā Ēģiptē sudrabs tika vērtēts pat augstāk nekā zelts. Katrā ziņā, sudrabs vienmēr ir bijis bagātības un statusa simbols līdzās zeltam. To apliecina tādi arī Latvijā pazīstami izteicieni kā: ‘’dzimis ar sudraba karoti mutē’’ vai ‘’pasniegt uz sudraba paplātes’’.

Sudraba izmantošana rotaslietās un sadzīves priekšmetos

Tāpat kā zelts, arī tīrs sudrabs, lai gan ārkārtīgi skaists, tomēr ir pārāk mīksts un nav lietojams priekšmetu un rotaslietu izgatavošanai. Tālab priekšmetu un rotaslietu kalšanai, sudrabs bija jāsakausē ar citiem metāliem, kas garantēja izturību.

Pēc sudraba sakausēšanas ar varu vai citu metālu, amatnieki no sudraba varēja izgatavot gandrīz jebkuru priekšmetu, tostarp traukus, medicīnas aprīkojumu, rotaslietas un mūzikas instrumentus. Mūsdienās sudrabs ir viens no visbiežāk izmantotajiem metāliem augstas klases kvalitātes juvelierizstrādājumos un aksesuāros.

Mūslaikos sudraba gredzenos un citās rotaslietās precīzi 92,5% no sakausējuma jābūt sudrabam, bet atlikušie 7,5% parasti nāk no citiem metāliem, visbiežāk no vara. Šis nelielais citu metālu piejaukums piešķir sudrabam izturību, neietekmējot tā mirdzošo, balti pelēko krāsojumu.

Kāda ir sudraba simboliskā un praktiskā nozīme?

Kā jau noskaidrojām, sudrabs ir bijis populārs gadsimtiem ilgi. Tomēr tikpat ilgi ir zināms arī tas, ka sudrabs ir unikāls ne vien ar savu praktisko nozīmi, bet gan arī tā enerģētiskajām īpašībām. Lūk, populārākās sudraba simboliskās nozīmes:

Sudrabs kā dziedinošs metāls

Lai gan varētu šķist, ka jau pieminētais teiciens ‘’dzimis ar sudraba karoti mutē’’ raksturo cilvēku, kas audzis bagātā ģimenē, tā sākotnējā izcelsme tomēr ir saistīta ar veselību. Šis teiciens radās, raksturojot cilvēku, kurš gandrīz nekad neslimo.

Sudrabam piemīt daudzas antibakteriālas īpašības, tādēļ tiek uzskatīts, ka senāk tie bērni, kuri tika baroti no sudraba karotēm, parasti bija veselīgāki par tiem, kas šādu greznību atļauties nevarēja.

Sudrabs kā gaismas simbols

Sudrabs ir spīdīgāks un mirdzošāks par zeltu, un tas ir fakts. Tas apstiprināms ar to, ka perfekti noslīpēts sudrabs atstaro 95% redzamās gaismas spektra. Līdz ar to sudrabs iegūst vislabāk gaismu atstarojošā metāla nomināciju. Iespējams, tieši tādēļ daudzi cilvēki kā sudraba simbolisko nozīmi min gaišumu, tālredzību un harmoniju.

25 gadi laulībā jeb sudrabkāzas — kāpēc tieši šis cēlmetāls?

Sudrabkāzas pēc 25 gadiem laulībā ir liels notikums, kas atspoguļo kopīgos pārdzīvojumus – gan labākus, gan sliktākus, tomēr kopīgos. Šos svētkus uzskata par gaišiem un līksmiem, jo daudz laba kopā piedzīvots un daudz laba kopā vēl gaidāms.

Iespējams, šī notikuma nosaukums jeb ‘’sudrabkāzas’’ tiek dēvētas par godu šim metālam, jo sudrabs lielā mērā simbolizē gaismu un gaišumu. Turklāt zeltu daudzi juvelieri uzskata par smagu metālu, kas pēc ilgiem kopdzīves gadiem tomēr nebūtu labākais raksturojums. Tieši tādēļ sudrabkāzās bieži vien dāvina sudraba gredzenus un citas šī metāla rotaslietas.

Sudraba gredzeni un rotas — vai zini, kādas ir to priekšrocības?

Lūkojoties pēc jaunām rotām, izvēles iespējas ir ārkārtīgi plašas – sākot no ekstravagantiem un dārgakmeņiem bagātiem dizainiem, līdz pat smalkām un akurātām rotām no dažādiem cēlmetāliem. Lai vai kāda būtu individuālā gaume, tomēr mūsdienās grūti atrast sievietes, un arī vīriešus, kam rotaslietu lādītē nebūtu kaut vienas sudraba rotas. Turpinājumā uzzināsiet tieši par sudraba rotaslietu priekšrocībām.

Sudraba rotas kalpos ilgus gadus

    Tā kā sudraba rotas netiek izgatavotas no 100% tīra sudraba, bet gan no sudraba + citu metālu sajaukuma, tādā veidā izgatavotās rotas ir ievērojami izturīgākas. Ja sudraba gredzeni un citas rotas tiek regulāri koptas, tās var kalpot visu mūžu un tikt nodotas nākamajām paaudzēm. Kas zina — iespējams jūsu jaunais sudraba gredzens kļūs par nākamo ģimenes vērtīgo mantojumu! Galvenais, ka sudraba rotaslietas varat kopt arī mājas apstākļos.

    Papildus tam, tā kā sudrabs ir ārkārtīgi plaši izmantots metāls, tad varat būt droši, ka sudraba rotaslietas vienmēr būs iespējams salabot, ja nu gadījumā kas atgadās. Kā jau minējām, juvelieriem sudrabs šķiet viens no labākajiem metāliem, ar ko strādāt, tādēļ, piemēram, sudraba gredzena sašaurināšana vai paplašināšana būs ātri un vienkārši atrisināma lieta.

    Sudraba juvelierizstrādājumi pieejami par ikvienam pieņemamu cenu

      Lai gan Senajā Ēģiptē sudrabs bija vērtīgāks par zeltu, laiki mainās, un mūsdienās viss ir tieši otrādāk. Šobrīd sudraba gredzeni un citas sudraba rotaslietas izmaksā desmitiem reižu lētāk nekā zelta. Turklāt sudraba kā cēlmetāla vērtība joprojām ir augsta.

      Protams, sudraba juvelierizstrādājumu cena ir atkarīga no daudziem faktoriem, piemēram:

      • Sudraba proves

      • Sudraba rotas svara

      • Citu metālu un materiālu klātbūtnes

      • Sudraba juvelierizstrādājuma dizaina (ar dārgakmeņiem un gravējumiem vai bez tiem u.tml).

      Katrā ziņā, sudrabs ir lieliska izvēle, lai bagātinātu savu personīgo juvelierizstrādājumu kolekciju, tā kā sudraba rotaslietu izvēle ir plaša un daudzveidīga.

      Sudraba rotaslietas iederās gan ikdienā, gan svētkos

        Sudraba gredzens, ķēdīte, auskari vai citas rotas izskatās ļoti smalki un eleganti, taču tajā pašā laikā nebūs pārāk uzkrītošas. Tādēļ sudraba rotaslietas ir ideāli piemērotas spilgtiem tērpiem un košiem tēliem.

        No otras puses, piemēram, izvēloties sudraba gredzenu ar krāsainiem akmeņiem, tas kalpos kā gaumīgs akcents un skatienu magnēts, padarot koptēlu sievišķīgāku un unikālāku. Tāpat, ņemot vērā to, ka sudrabs ir elastīgs materiāls, sudraba gredzenos iespējams izgrebt radošus dizainus, formas un rakstus, kas nebūtu iespējams ar citiem metāliem. Tādēļ sudraba rotaslietas ir ideāla izvēle, ja vēlaties akcentēt savu spilgto personību ar unikālām un vienreizējām rotām.

        Pateicoties plašajam sudraba rotu dizainu klāstam, jūs bez piepūles varēsiet izveidot interesantu un daudzveidīgu personīgo juvelierizstrādājumu kolekciju kā svētkiem, tā ikdienai. Sudraba realtīvā pieejamība nozīmē arī to, ka atkarībā no jūsu vēlmēm un vajadzībām, varēsiet rotaslietu kolekciju atjaunināt regulāri, sekojot līdzi aktuālākajām tendencēm.

        Sudrabs ir ādai draudzīgs jeb hipoalergēns

          Reizēm cilvēki izvairās valkāt konkrēta metāla rotaslietas, jo viņu āda uz tām reaģē negatīvi, piemēram, radot niezi, apsārtumu vai kairinājumu. Par laimi, šāda reakcija nav izplatīta sudraba gredzenu valkātājiem.

          Kā jau noskaidrojām, sudrabam piemīt antibakteriālas īpašības, tādēļ sudraba rotas neizraisa kairinājumu, nerada alerģiju un to var nēsāt pilnīgi visi.

          Sudraba gredzeni, ķēdītes vai auskari neiziet no modes un saglabā savu vērtību

            Bieži vien rotaslietas to īpašniekiem (jo sevišķi sievietēm) ātri apnīk vai iziet no modes. Izvēloties sudraba gredzenus, ķēdītes vai auskarus, par šādu problēmu satraukties vairs nevajadzēs. Tās ir bijušas iecienītas vienmēr un, visticamāk, tuvākajos gadsimtos nekas nemainīsies.

            Tāpat, vērtējot sudraba vērtību caur gadsimtiem, tā allaž palikusi stabila, par spīti dažādiem kritumiem un kāpumiem. Ja dāvanā saņemtā sudraba rota vai priekšmets vairs nav aktuāls, tiem vienmēr iespējams piešķirt otru dzīvi, izstrādājumus izkausējot un radot jaunas, personalizētas rotas.

            Sudraba gredzeni sievietēm — nemainīga klasika

            Neatkarīgi no tā, vai vēlaties pasniegt nevainojamu dāvanu, atrast perfekto laulību vai saderināšanās gredzenu, vai vienkārši iepriecināt sevi ar jaunu rotu, sieviešu sudraba gredzens ir lieliska izvēle un nemainīga klasika. Sieviešu gaumes mēdz ļoti atšķirties, bet tieši sudraba gredzens ir nemainīgs kopsaucējs, kas atrodams teju katras sievietes rotaslietu lādītē. Tomēr… kā izvēlēties katrai situācijai piemērotāko variantu?

            Sudraba gredzenu stili sievietēm

            Tā kā sudrabs ir plaši izmantots metāls, ar kuru ir viegli strādāt, tā stili un dizaini pieejami neskaitāmās variācijās. Patiesībā, sudraba gredzenu iespējams pielāgot ikvienai gaumei un vēlmei! Lūk, populārākie sudraba gredzenu stili:

            Sudraba gredzeni ar vai bez akmeņiem:

            • Klasisks sudraba gredzens bez akmeņiem

            • Sudraba gredzens ar akcenta dārgakmeni

            • Sudraba gredzens ar vairākiem iestrādātiem akmeņiem

            Personalizēti sieviešu sudraba gredzeni:

            • Sudraba gredzens ar gravējumu

            • Sudraba gredzens ar reljefu vai iestrādātu rakstu/motīvu

            Sudraba gredzenu izskats:

            • Smalks sudraba gredzens

            • Masīvs sudraba gredzens

            • Sudraba zīmoggredzens

            Neparasti sudraba gredzenu dizaini:

            • Vairākstīpiņu sudraba gredzens

            • Sudraba gredzens ar pārtrauktu stīpiņu jeb atvērtā tipa gredzens

            • Vīts sudraba gredzens

            • Vairākkārtu gredzens

            • Sudraba gredzens V formā

            Populārākie akmeņi sieviešu sudraba gredzeniem:

            • Briljanti

            • Safīrs

            • Rubīns

            • Smaragds

            • Cirkons

            • Granāts

            • Ametists

            • Topāzs

            • Dzintars

            • Mēnessakmens

            • Pērles

            Sudraba gredzeni ar rudenīgi tumšu granāta akmeni būs izcili piemēroti gada tumšākajiem mēnešiem, savukārt gaišajam pavasarim var izvēlēties debesszilo un atsvaidzinošo topāzu.

            Sudraba gredzeni vīriešiem — spēcīgs aksesuārs

            No aizvēstures līdz pat mūsdienām, vīrieši allaž ir nēsājuši dažādu metālu gredzenus, lai apliecinātu savu piederību, bagātību, privilēģijas vai ģimenes stāvokli. Viena no populārākajām izvēlēm ir sudraba vīriešu gredzens.

            Vīriešu sudraba gredzens ir patiešām spēcīgs un vīrišķīgs aksesuārs. Tādu izvēlas jebkura vecuma stiprā dzimuma pārstāvji, jo sudraba gredzens lieliski papildina dažādus apģērbu stilus un piestāv praktiski visam. Bet, protams, arī vīriešu gredzenus var klasificēt pēc to stila.

            Vīriešu sudraba gredzenu stili

            Kas padara vīriešu sudraba gredzenus tik populārus? Pirmkārt, tas ir labākais līdzsvars starp augstu kvalitāti un pieejamību — kaut kas ļoti reti sastopams juvelierizstrādājumu pasaulē. Otrkārt, sudraba gredzenu lielākais pluss ir to daudzveidība. Katrs vīrietis var atrast sev piemērotāko sudraba gredzenu! Lūk, dažas vīriešu sudraba gredzenu stila idejas, kas padarīs izvēli vieglāku:

            Klasiskie vīriešu sudraba gredzeni:

            • Sudraba zīmoggredzens

            • Klasiski platais sudraba gredzens

            Unikāli vīriešu sudraba gredzeni:

            • Sudraba gredzens ar reljefu

            • Vītņveida sudraba gredzens

            • Vairākstīpiņu gredzens

            • Atvērtā tipa gredzens

            Vīriešu sudraba gredzenu dizains:

            • Sudraba gredzens ar ģeometriskiem ornamentiem

            • Sudraba gredzens ar etniskiem ornamentiem

            • Sudraba gredzens ar augu vai ziedu motīviem

            • Sudraba gredzens ar mitoloģiskiem tēliem

            • Sudraba gredzens gotiskajā tematikā

            Vīriešu sudraba gredzeni ar akmeņiem:

            • Sudraba gredzens ar akcenta akmeni

            • Sudraba gredzens ar vairākiem akmeņiem

            Vīriešu sudraba gredzenu formas:

            • Klasiskais apļveida gredzens

            • Kvadrātveida gredzens

            Populārākie akmeņi vīriešu sudraba gredzeniem:

            • Briljanti vai dimanti

            • Dzintars

            • Okniss

            • Cirkons

            • Ahāts

            Sudraba laulības gredzeni

            Laulības gredzeni ir vairāk kā rotaslieta ikdienas nēsāšanai. Šim mērķim paredzētais juvelierizstrādājums ietilpina ļoti personisku un emocionālu nozīmi. Gredzeni, ar ko kāzu dienā apmainās jaunais pāris, ir simbols viņu mīlestībai un kopīgajai nākotnei. Bet vai sudrabs patiešām ir īstais metāls tik nozīmīgam notikumam?

            Ja kādreiz “obligāts” laulību nosacījums bija zelta gredzeni, tad mūsdienās jaunais pāris var izvēlēties laulības gredzena materiālu pēc sirds patikas. Sudraba laulību gredzeni joprojām ir viena no populārākajām izvēlēm. Starp citiem metāliem tas atšķiras ar savu gaišumu, cēlumu un atstarojošo virspusi. Protams, liela nozīme arī tam, ka sudraba laulības gredzeni ir krietni izdevīgāki par zelta laulības gredzeniem.

            Varētu šķist, ka ar materiāla izvēli viss ir nolemts. Tomēr arī sudraba laulības gredzeni mēdz būt ļoti atšķirīgi.

            Sudraba laulību gredzenu veidi

            Liela atšķirība var būt starp sudraba laulības gredzenu sievietei un vīrietim. Laulību gredzeni sievietēm mēdz būt izrotāti ar smalkākām detaļām vai akmeņiem. Tas saistīts ar to, ka sievietes lielākoties dod priekšroku gredzeniem, kas uz pirksta izskatīsies eleganti un sievišķīgi. Savukārt sudraba laulību gredzeni vīriešiem ir masīvāki, biezāki un bez uzkrītošiem dizaina elementiem.

            Lai arī sudraba laulības gredzeni vīriešiem un sievietēm var atšķirties pēc to stila un dizaina, tiem var atrast kopsaucēju jeb kopīgu elementu. Piemēram, sudraba gredzena faktūru un apdari. Lūk, dažas idejas:

            • Pulēts sudraba gredzens

            • Matēts sudraba gredzens

            • Sudraba gredzens ar kaltu tekstūru / reljefu

            • Oksidēts sudraba gredzens (melnā krāsā)

            • Sudraba gredzens ar rakstiem

            Lai vai kāda būtu jūsu gaume, izvēloties laulības gredzenus, par prioritāti jāizvirza praktiskums un ērtums. Laulības gredzens būs pirkstā katru dienu, tādēļ to ir jājūt kā savu, tam ir jāpatīk un jābūt ērtam. Sudraba laulības gredzenu dizaina izvēle ir plaša, tādēļ katrs varēs atrast savām sajūtām, vēlmēm un vajadzībām piemērotāko.

            Kā padarīt sudraba gredzenu unikālu?

            Sudrabs ir metāls, kas sniedz juvelieriem un dizaineriem pilna spektra māksliniecisko brīvību. Tas nozīmē, ka jūsu sudraba gredzeni var būt tik traki, koši, ekstravaganti un kliedzoši, cik vien varat to iztēloties. Neatkarīgi no tā, vai meklējat grandiozu rotu, vai smalku, bet modernu aksesuāru, šeit jūs noteikti atradīsiet labākos ieteikumus, kā padarīt savu sudraba gredzenu īpašāku!

            Dubultās joslas sudraba gredzens

            Tā kā šī desmitgade ir cieši saistīta ar unikalitāti, viena no populārākajām gredzenu tendencēm ir tieši divjoslu jeb double band gredzeni. Šāds sudraba gredzens sastāv no divām smalkām stīpiņām, kuras kopā satur izvēlētais dārgakmenis. Iedvesma šim dizainam, šķiet, smelta no kosmiskās tēmas, jo vizuāli tas izskatās tā, it kā akmens — planēta — peldētu starp divām orbītām — stīpiņām — , kas kopsummā rada gaisīgu un modernu iespaidu. Iespējams arī katru stīpiņu darināt no cita metāla, piemēram, sudraba un baltā zelta vai rozā zelta.

            Pave stila sudraba gredzens

            Pave stila gredzenus raksturo viens lielāks akcenta akments un daudzi mazi dārgakmeņi gredzena pamatnē. Šāds gredzens apvieno sudraba un dārgakmeņu mirdzumu, kopsummā radot spilgtāko gaismas atspīdumu. Šāda izvēle būs ideāla greznām un izteiksmīgām sievietēm.

            Īpašs ietvars sudraba gredzenam

            Jūsu sudraba gredzenu unikālu un neatkārtojamu var padarīt ne vien dārgakmeņi un to izkārtojums vai forma, bet gan arī ietvars, kurā tiek iestiprināts dārgakmens. Piemēram, Cathedral setting jeb katedrāles ietvars ir populārākā gredzenu tendence šajā desmitgadē.

            Kā vēsta nosaukums, šāds ietvars atdarina klasiskās senlaiku katedrāļu arkas, padarot gredzena dizainu pārdomātāku un īpašāku. Tāpat katedrāles ietvars vizuāli padara iestrādāto dārgakmeni daudz lielāku, jo piešķir tam paaugstinājumu.

            Sudraba gredzeni ar dzintaru

            Dzintars ir vienīgais dārgakmens, kas pirms tūkstošiem gadu radies no priežveidīgu senkoku sveķiem. Tā kā Baltijā mežu ir daudz, Latvija un Baltijas valstis ir patiesas dzintarzemes dzintarjūras krastā. Lai pienācīgi novērtētu un izmantotu pašmāju bagātības, iespējams izvēlēties sudraba gredzenu ar dzintaru. Šāda gredzena izvēle signalizēs par valkātāja izsmalcināto un unikālo stilu tā paša mājās, tā dodoties ceļojumā uz tālākām zemēm.

            Kā kopt sudraba rotas, lai tās allaž spīd un laistās?

            Sudraba rotas ir īpašas arī ar to, ka to kopšanai jāpievērš liela uzmanība un rūpība. Lai sudraba gredzeni, rokassprādzes un kaklarotas nemainītu krāsu un nekļūtu tumšas vai neizteiksmīgas, tās regulāri jātīra. To iespējams izdarīt kā mājas apstākļos, tā uzticot darbu speciālistam.

            Sudraba rotu tīrīšana mājas apstākļos neaizņem daudz laika un pūļu, tādēļ saglabāt rotas spīdīgas ir gaužām vienkārši. Lūk, daži ieteikumi:

            • Sudraba gredzenus un citas rotaslietas var tīrīt ar ziepjūdeni un mīkstu zobu birsti. Pēc tīrīšanas rotas obligāti jānosusina.

            • Iespējams izmantot speciālas sudraba pulēšanas drānas, kas paredzētas rotas spīduma saglabāšanai. Svarīgākais, ka šādas drānas neskrāpē sudraba virsmu.

            • Tāpat iespējams tīrīšanā izmantot arī sudraba pulēšanas krēmu.

            Svarīgi iegalvot, ka sudraba greznumlietas jānoņem, veicot mājas darbus, kas paredz dažādu mazgāšanas un tīrīšanas līdzekļu lietošanu. Tāpat nav ieteicams apmeklēt solāriju, saunu, baseinu, sporta nodarbības vai izmantot krēmus un ziedes, kamēr pirkstā ir sudraba gredzens. Ievērojot šos nosacījumus, sudraba juvelierizstrādājumi kalpos ilgāk un retāk būs jātīra.

            FAQ

            Kā atrast savu gredzena izmēru?

            Gredzena izmēru var noteikt, izmērot jau esoša gredzena diametru (mm) un tad konvertējot to gredzena izmērā, izmantojot internetā pieejamās tabulas. Cits variants ir izmērīt pirksta apkārtmēru (mm), uz kura plānots nēsāt gredzenu, un iegūto rezultātu atkal konvertēt gredzena izmērā, izmantojot gredzenu izmēru tabulu.

            Ko izvēlēties — zelta vai sudraba gredzenu?

            Mūsdienu dzīves līmenis nodrošina to, ka gan zelta, gan sudraba gredzeni ir pieejami teju ikvienam. Gaume katram ir sava, bet, ja svarīgs faktors ir cena, tad, protams, sudraba gredzens būs lētāks nekā zelta. Ja runājam par to, kāds metāls labāk piestāv cilvēkam, tad to var izvērtēt pēc ādas toņa. Siltākam ādas tonim piestāvēs zelts, savukārt aukstākam — sudrabs. Tāpat jāņem vērā, ka sudrabs ir hipoalergēns metāls ar antibakteriālām īpašībām, tādēļ var būt labs risinājums cilvēkiem ar īpaši jūtīgu, viegli kairināmu ādu.

            Kā pārbaudīt sudraba autentiskumu?

            Par to, ka rota ir patiešām gatavota no sudraba, liecina uz tās atrodamā prove (parasti ‘’925’’). Lai gan sudrabs nav smagākais metāls, tomēr svarīgi, ka īsta sudraba rotaslietas nekad nebūs pārlieku vieglas (kā, piemēram, plastmasas bižutērija).